Hjem » Seier 3-0 mot Tynset
Orklas herrelag spilte sist søndag mot Tynset på en meget god Orkanger Kunstgressbane. Tynset kom fra en sterk seier mot Kolstad, og vi var spente på hvor vi stod. I fjor tapte vi begge kampene klart mot et Tynset lag som «spaserte» seg opp til 3.divisjon. Seier 3-0 er derfor et sterkt resultat som lover godt for et spennende Orklalag som det skal bli artig å følge i årets 4.divisjon.
I kampforberedelsene våre fokuserte vi kun på vårt spill og spesielt på å variere presshøyde, gjenvinningsfasen, og stor bevegelse foran ballfører. I 1.omgang så lykkes vi først og fremst med aggressiviteten i 1.forsvarsrollen/gjenvinningsfasen. Dette fører til noen gode opprullinger og gjennombrudd på kant, som også skaffer oss et straffespark, som vi dessverre setter utenfor. Helt på tampen av omgangen scorer Jostein på en godt slått corner fra Thomas. En ganske jevn omgang, men hvor vi avslutter det siste kvarteret best.
I 2.omgang står vi frem mye sterkere, både defensivt og offensivt. Vi opprettholder aggressiviteten i tillegg til at vi får justert avstandene mellom leddene. Tynset skaper ikke en eneste målsjanse i 2.omgang!! Vi scorer to fine mål, men burde nok satt flere, spesielt etter gjennombrudd/opprulling fra kant. Her mangler det en del på innløp i boksen, både i kvalitet samt at vi ikke fyller på med mange nok spillere i de rommene som vi har avtalt. Men dette skal vi trene på etter hvert. Vi gjorde også flere bytter i denne omgangen, uten at vi mister kamprytmen vår. Bra!
Neste kamp er mot Heimdal på søndag. Dette er en kamp i vinterserien arrangert av trønderfotball.no. Heimdal vant sin første kamp overbevisende 4-0 mot Nidelv og har skaffet seg flere forsterkninger i vinter. Vel møtt!!
PS! Dommerne fulgte reglementet til punkt og prikke…og alle spillerne måtte ta av seg «bøffene» før kampen startet (i flere minusgrader)
Ingen har kommentert på denne siden enda
RSS for kommentarer på denne siden | RSS feed for alle kommentarer